DRŽAVNO PRVENSTVO za MLAJŠE DEČKE in MLAJŠE DEKLICE – Maribor, 9. in 10.2.2019

Čez vikend, 9,- 10.2., je v Mariboru potekalo še zadnje zimsko državno prvenstvo v letošnji sezoni, državno prvenstvo za najmlajše tekmovalce, za mlajše dečke in mlajše deklice.

Med skoraj 30 klubi smo nastopili z ekipo, ki je štela 20 mladih tekmovalk in tekmovalcev, in na koncu osvojila ekipno zelo dobro sedmo mesto (le za las pa smo bili oddaljeni tako od šestega kot tudi od petega).
Vsi člani ekipe so izvrstno nastopali, v večini zelo izboljšali osebne rekorde, ter ponovno pokazali velik napredek v večih aspektih plavanja, za kar si zaslužijo čestitke.

Posebej pa velja omenit sledeče plavalce:
BOR VRAN BENKOVIČ je osvojil naslov državnega prvaka v vseh šestih solo nastopih, ter temu dodal še en naslov, dve drugi in eno tretje mesto v štafetnem plavanju.
JAKA GAL BEZJAK je osvojil tretje mesto na 50 prosto, ter temu dodal en naslov, dve drugi in eno tretje mesto v štafetnem plavanju.
ANINA KIRBIŠ je osvojila priznanje za tretje mesto v mlajšem letniku na 100 hrbtno.
JANI REGVAT član zmagovalne štafete 4×50 prosto in član štafete 4×50 mešano ki je osvojila drugo mesto.
MATJAŽ BLAŽEKA član zmagovalne štafete 4×50 prosto in član štafete 4×50 mešano ki je osvojila drugo mesto.
ANJA BEZLAJčlanica štafete mix 4×50 prosto, ki je osvojila drugo mesto in štafete mix 4×50 mešano, ki je osvojila tretje mesto.
NAJA ZOREC članica štafete mix 4×50 prosto, ki je osvojila drugo mesto.
LIA KRIVEC PUKŠIČ članica štafete mix 4×50 mešano, ki je osvojila tretje mesto.